| Brand: | Skullcandy |
| Colour: | Black/Orange |
| Ear placement: | In Ear |
| Form factor: | True Wireless |
| Impedance: | 16 Ohms |
| Noise control: | Sound Isolation |
| Frequency response: | 20 KHz |
| Sensitivity: | 104 dB |
| Headphone jack: | No Jack |
| Model name: | Push Play Active |
| Brand: | SHOKZ |
| Colour: | Black |
| Ear placement: | Open Ear |
| Form factor: | Open-Ear |
| Impedance: | 17 Ohms |
| Noise control: | None |
| Frequency response: | 2400 MHz |
| Sensitivity: | 96.2 dB |
| Headphone jack: | No Jack |
| Model name: | OpenFit Air |